Türkiye modern statlarıyla EURO 2024’ü istiyor

Türkiye modern statlarıyla EURO 2024’ü istiyor Türkiye ve Almanya’nın aday olduğu EURO 2024’ü düzenleyecek ülke belli olacak. ...

Türkiye modern statlarıyla EURO 2024’ü istiyor

Türkiye modern statlarıyla EURO 2024’ü istiyor

Türkiye ve Almanya’nın aday olduğu EURO 2024’ü düzenleyecek ülke belli olacak.

EURO 2024’e ev sahipliği yapma hakkı kazanan ülke, UEFA’nın İsviçre’nin Nyon kentindeki merkezinde TSİ 15.45’te başlayacak törende açıklanacak.​

Kim oy kullanacak

UEFA başkan ve yardımcıları ile UEFA yönetim kurulu üyeleri, Türkiye ile Almanya arasında bir seçim yaparak EURO 2024’ün ev sahibini belirleyecek.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, başkan yardımcıları Karl-Erik Nilsson, Fernando Gomes,Grigoriy Surkis, Michele Uva İngiliz David Gill ile

UEFA yönetim kurulu üyeleri Zbigniew Boniek, Sandor Csanyi, John Delaney, Peter Gillieron,Florence Hardouin, Borislav Mihaylov, Juan Luis Larrea Sarobe, Davor Suker, Michael van Praag, Andrea Agnelli, Ivan Gazidis seçimde oy kullanacak.

Türkiye adına sunum yapacaklar

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, şampiyonaya ev sahipliği yapabilmek için yarışan Türkiye ile Almanya’nın temsilcileri, İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde düzenlenecek toplantıda sunumlar gerçekleştirecek.

Tören öncesinde iki aday ülkenin temsilcileri, UEFA yönetim kurulu üyelerinin huzurunda TSİ 14.00’ten itibaren tanıtım videoları ve soru-cevap bölümünün de yer aldığı sunumlarına başlayacak.

Türkiye adına sunumları, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir

yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç

Türkiye’nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O’Rourke Çarmıklı yapacak.

Türkiye modern statlarıyla EURO 2024’ü istiyor

Türkiye’nin en önemli kozlarının başında modern ve yeni statları geliyor. Türkiye’nin EURO 2024’e ev sahipliği için belirlediği 10 stadın 8’i kullanımda.

EURO 2024 için Atatürk Olimpiyat Stadı ve Türk Telekom Stadı (İstanbul), Bursa Büyükşehir Belediye Stadı (Bursa), Antalya Stadı (Antalya), Yeni Eskişehir Stadı (Eskişehir), Gaziantep Stadı (Gaziantep), Konya Büyükşehir Belediye Stadı (Konya), Medical Park (Trabzon), Yeni Kocaeli Stadı (Kocaeli), Ankara Stadı (Ankara) UEFA’ya gönderilen dosyada yer aldı.

Yorumlar

×
Merhaba;
İhbarınız mı var?