TİKA 2018 Tecrübe Paylaşım Programı Tanıtıldı

TİKA 2018 Tecrübe Paylaşım Programı Tanıtıldı TİKA tarafından THY, Anadolu Ajansı ve TRT iş birliğinde üniversite öğrencilerine ...

TİKA 2018 Tecrübe Paylaşım Programı Tanıtıldı

TİKA 2018 Tecrübe Paylaşım Programı Tanıtıldı

TİKA tarafından THY, Anadolu Ajansı ve TRT iş birliğinde üniversite öğrencilerine küresel gönüllülük bilinci kazandırılması amacıyla

Düzenlenen “2018 Tecrübe Paylaşım Programı”nın tanıtım toplantısı yapıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA) ve TRT

İşbirliğinde üniversite öğrencilerine küresel gönüllülük bilinci kazandırılması amacıyla düzenlenen “2018 Tecrübe Paylaşım Programı”nın

Tanıtım toplantısı, TÜGVA Florya Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

TİKA 2018 Tecrübe Paylaşım Programı Tanıtıldı

Toplantının açılışında konuşan Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, TİKA’yı tebrik ederek, bugün gelinen noktada özellikle TİKA’nın merkezinde olduğu yurt dışı yardımlarla Türkiye’nin, dünyada bu konuda birinci sıraya yerleştiğini ifade etti.

Türkiye‘nin milli gelire oranla yurt dışı yardımlarda birinci sıradayken 2017 rakamları itibarıyla artık miktar olarak da birinci sırada yer aldığını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

Miktar olarak birinci sırada olmak ne demek? Amerika, İngiltere, Japonya, Çin, Hindistan’dan daha fazla sınırlarının dışında kalkınma yardımı yapan bir ülkeyiz.

Ekonomik büyüklük olarak 17. sıradayız. Dünyanın ekonomik olarak 17. sırada yer alan ülkesi, dış yardımlarda birinci sırada. Bu bizim kendimizle gurur duymamız,

Ecdadın bıraktığı yerden bayrağı alıp ileriye götürdüğümüzü tespit etmemiz için çok çarpıcı

İnşallah Türkiye hiçbir karşılık beklemeden sadece insanlara insan olduğu için, kul olduğu için, Allah yarattığı için yardım etme anlayışıyla bu çalışmalarını güçlendirerek sürdürecektir.”

“Türkiye, TİKA Ve Erdoğan İsminin Ne Kadar Değerli Olduğunu Göreceksiniz”

Yakın zamanda Moğalistan ve Kırgızistan gezileri olduğunu anlatan Bilal Erdoğan, şöyle konuştu:

“Moğalistan’a Türkiye’nin geride kalan 16 yılda yaptığı yardımları görünce şunu hakikaten düşünmemek elde değil. 3 milyon nüfuslu, Türkiye ile ticari bağları kısıtlı olan, uzakta olan bir ülkeye bu kadar yardımı Türkiye herhangi bir menfaat için yapıyor olamaz.

“Sadece Bir Gezi Gibi Bakmamanız Lazım”

Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, öğrencilere gittikleri ülkelerle ilgili şu tavsiyelerde bulundu:

“Sıkıntı yaşayabilirsiniz, gittiğiniz yerlerin imkanlarını çok beğenmeyebilirsiniz. Türkiye’nin altyapı hizmetleri ve standartlar noktasında ne tür seviyeye geldiğini de bu ülkelere gittiğinizde görmüş olacaksınız.

Gençlerin Dünya Vizyonunun Büyümesine Katkıda Bulunacak”

Gençlerin bu projeyi küçümsememesi gerektiğini belirten Erdoğan, bu projenin gençlerin dünya vizyonunun büyümesine katkıda bulunacağını, hem de gittikleri ülkelerdeki ihtiyaç sahibi insanlara karşı fedakarlık duygusunun güçlenmesini sağlayacağını ifade etti.

Tecrübe Paylaşım Programı

“2018 Tecrübe Paylaşım Programı” ile 8 Eylül’e kadar 30 ülkeye gidecek yaklaşık 500 öğrenci, bu ülkelerde Türkiye ve Türk sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yerinde inceleyerek 100’e yakın proje ve faaliyete katılacak.

Yorumlar

×
Merhaba;
İhbarınız mı var?