THY Uçak İçi Eğlence Sistemini Mobile Taşıdı!

THY uçak içi eğlence sistemini mobile taşıdı! Havayolu şirketleri eğlence sistemlerini çok daha iyi hale getirebilmek için ...

THY Uçak İçi Eğlence Sistemini Mobile Taşıdı!

THY uçak içi eğlence sistemini mobile taşıdı!

Havayolu şirketleri eğlence sistemlerini çok daha iyi hale getirebilmek için devasa yatırımlar yapıyorlar. Ancak, yolcuların keyifli vakit geçirebilmesini sağlayan bu sistem

Bu kapsamda tüm uçaklarını eğlence sistemleri ile donatmak için HAVELSAN ile iş birliğine giden Türk Hava Yolları, yerli imkanlar ile geliştirilen kablosuz uçak içi eğlence sistemi ile bu soruna oldukça farklı bir çözüm buldu.

THY kablosuz uçak içi eğlence sistemini duyurdu!

Bu sistem ilk etapta THY’nin koltuk arkasında ekran yer almayan 44 dar gövdeliuçağına uygulanacak. Bu sayede yolcular mobil cihazları ile uçak içi eğlence sistemine bağlanabilecek. Böylece Türk Hava Yolları filosunda uçak içi eğlence sistemine sahip olan (AVOD) uçakların oranı yüzde 95 seviyesine ulaşacak.

Kablosuz uçak içi eğlence sistemini kullanmak isteyenlerin uçuş öncesinde ” Wi-Fi Entertainment ” isimli uygulamayı mobil cihazlarına yüklemeleri gerekiyor. Sonrasında ise uçakta yolculara sunulan Wi-Fi ağına bağlanmak yeterli olacak.

temler, genelde geniş gövdeli uçaklarda karşımıza çıkıyorlar.

Mobil cihazlarının yanı sıra, dizüstü bilgisayarlar ile Chrome gibi bir tarayıcıyı kullanarak eğlence sistemine bağlamak mümkün. Kablosuz eğlence sistemi ile yolcular 250’den fazla filme, 700’den fazla TV programına, 2 bini aşkın müzik albümüne ve 19 binden fazla şarkı ve daha fazla içeriğe erişim sağlayabiliyor.

Seyahatleri daha keyifli hale getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Türkiye’de yerli ve milli olarak geliştirilen sistemin ilk kullanıcısı olmaktan gururlu olduklarını belirtti.

Yorumlar

×
Merhaba;
İhbarınız mı var?