Akıllı telefonlarda Full HD çerçeve kalkıyor

Akıllı telefonlarda kullanılan ekranlar için önemli tedarikçilerden olan Sony, Hitachi, Toshiba ortaklığı, yeni ekranları ile 2014 yılında ...

Akıllı telefonlarda Full HD çerçeve kalkıyor

Akıllı telefonlarda kullanılan ekranlar için önemli tedarikçilerden olan Sony, Hitachi, Toshiba ortaklığı, yeni ekranları ile 2014 yılında tam bir görsel şölen yaşatmaya hazırlanıyor.Japan Display adını son dönemde daha fazla duymaya başladık. 2014 yılı için hedef büyüten şirket, akıllı telefonlara ve tabletlere yönelik yepyeni ekranlarını birbiri ardına tanıtıyor. Dört büyük Japon şirketin (Sony, Hitachi, Toshiba ve Innovation Network Corp.) ortaklığı ile kurulan Japan Display, 5.5 ve 6.2inçlik iki yeni ekranı lanse etti.

Yüksek PPI sayısı ile dikkat çeken TFT LCD temelli teknolojiye sahip ekranlar, düşük ısılı polikristal silikon (LTPS) kullanılarak üretiliyor. Her iki ekran da alışılmışın dışında ekran çözünürlükleri ile 2014 yılında tabuların yıkılacağına işaret ediyor bir anlamda.

5.4inçlik ekran 1440×2560 piksel çözünürlüğe sahip ve piksel yoğunluğu 543ppi. 6.2inçlik ekran da yine aynı çözünürlüğe sahip ancak büyüyen boyut ile birlikte piksel yoğunluğu düşüş gösteriyor ve 473ppi olarak gerçekleşiyor.

Her iki ekran da 160 derecelik görüş açısına sahip. Üstten ve yanlardan sadece 1mm kalınlığında çerçeveye sahip olan ekranları ilk görebileceğimiz yer ise muhtemel ki Sony’nin 2014 model Xperia serisi olacak.

Yorumlar

×
Merhaba;
İhbarınız mı var?